Művészeti Óvoda Mini Bölcsőde
Válasszon a menüből
Óvodánkról

AZ ÓVODA ADATAI:

Hivatalos elnevezése: Iváncsai Mesepalota Művészeti Óvoda - Mini Bölcsőde
Pontos címe: 2454 Iváncsa, Arany János utca 1.
Intézményvezető: Takács Tünde
Helyettes: Nagy Imréné
Telefon: +3630/830-7760
Fenntartó: Iváncsa Községi Önkormányzat
Fenntartó címe: 2454 Iváncsa, Fő u. 61/b
Elérhetősége: +3625/506-360
 

MESEPALOTA MŰVÉSZETI ÓVODA

Az Iváncsai Mesepalota Művészeti Óvoda 1980 óta üzemel.
 

Az intézmény a község központjában helyezkedik el, az iskola, a tanuszoda, a közművelődési intézmények és az Önkormányzati Hivatal szomszédságában, amely megkönnyíti az eredményes együttműködést és közvetlen kapcsolattartást.

Az óvoda egy "csupa csúcs", Makovecz stílusú, szép épület. Nem csak maga az épület szép, de a környezete is nyugodt, esztétikus. Megfelelően felszerelt, nagy alapterületű, változatos tevékenységet segítő óvoda udvarral rendelkezik. A környezeti adottságok, személyi feltételek, tárgyi felszereltség (melyet folyamatosan fejlesztünk), adott az eredményes munkához. Ennek érdekében igyekszünk minden pályázati lehetőséget kihasználni, szponzorok segítségét kérni, a helyi önkormányzat támogatása mellett.

Az óvoda 4 csoportos, 100 férőhelyes intézmény, jelenleg 94 az óvodásaink száma. A gyermekek nevelését, gondozását, 9 (okleveles) óvónő, 4 (szakképzett) dajka, 1 pedagógus asszisztens látja el, valamint van logopédusunk, gyógypedagógusunk és fejlesztőpedagógusunk. Nagyon fontos számunkra, hogy a gyermekekkel itt helyben megfelelő képzettségű óvodapedagógusok foglalkozzanak, és minden területnek legyen szakembere. Ezért igyekszünk fokozatosan kihasználni a továbbképzési lehetőségeket.
 

Elsődleges számunkra, hogy az ide járó gyermekek jól érezzék magukat, szeretet vegye őket körül, és minden segítséget megkapjanak képességeik fejlődéséhez, iskolai tanulmányaik megkezdéséhez.
Óvodánkban a művészetek eszközeire épülő, helyi program szerint neveljük a gyermekeket. Keretét a hagyományőrzés, népszokások ápolása alkotja, így a jeles napokhoz, évszakokhoz csoportosítva tervezzük a nevelés tartalmát.
Munkánkban kiemelt szerepe van a művészeti nevelésnek, melyhez felhasználjuk a verset, mesét, éneket, dalos játékokat, néptáncot, rajzot, mintázást, kézimunka lélekmelegítő erejét, és így próbáljuk óvodásainkat gyakran művészeti élményekhez juttatni. Célunk, hogy "Csak tiszta forrásból" táplálkozzon a tanítandó anyag.
 
Továbbá megtapasztalással igyekszünk megvalósítani a környezeti nevelést, beleépítve a matematikai feladatokat. Kiemelt szerepe van óvodánkban az anyanyelvi nevelésnek, mely munkát évek óta logopédus is segíti. Fontos számunkra, hogy kielégítsük a gyermekek életkornak megfelelő mozgásigényét is.

Óvodai életünket sok minden teszi érdekessé, színessé. Ilyenek például az ünnepek.
 

Hagyományos ünnepeink:

  • Megemlékezünk a Március 15-i forradalom és szabadságharc ünnepéről.
  • Meghitt formában ünnepi műsorral köszönti minden csoport az édesanyákat, nagymamákat.
  • Több, mint 20 éve "nagycsoportosok hetét" tartunk elköszönő óvodásainknak, melynek keretében van csoportos program, ajándékműsor, gyermekkoncert, gyermeknapi rendezvény változatos, érdekes tevékenységekkel, csak a nagyoknak egy ajándék kirándulás, (az ország valamelyik területére) és az ötödik napon van ünnepélyes formában a "búcsúzás".  

 

Hagyományápoló programjaink:

  • Mihály napi vásár
  • Szüret
  • Farkas napi faültetés
  • Márton napi lámpás ünnep a családokkal együtt
  • Mikulás ünnepség
  • Az óvodai karácsonyi ünnepélyt is a szülőkkel közösen ünnepeljük
  • Az Advent időszaka is már sok éve meghitt, és igazán szép intézményünkben
  • Jótékony célú adventi vásár és húsvéti vásár
  • Farsang, amikor a gyermekek csoportjukban az általuk választott jelmezben, egy egész délelőtt vidáman szórakoznak
  • Zöldág-járás, kiszebáb-égetés, húsvét


Minden évben az évszakokat „galérianyitóval” indítjuk, amikor is művészek alkotásaiból kiállítást rendezünk az Ovigalériánkban, amely az óvoda bejáratánál található, és bárki számára, aki ellátogat intézményünkbe, bármikor megtekinthető.
Az évszakokat pedig évszakzáró koncertekkel zárjuk le. A koncertek sokszínűek, fellépnek általános iskolások, művészeti iskolákból énekkarok, de volt már fúvós zenekarunk is, komolyzenei koncertek, népi zenét játszó zenészek.  Volt olyan koncert is, amikor óvó nénik énekeltek a gyerekeknek.


A környezet megismerése, megszerettetése terén is vannak hagyományos programjaink:

  • Állatok világnapja, változó színes programokkal 
  • A Víz napján, ha az időjárás engedi kirándulni visszük a gyerekeket autóbusszal 
  • A Föld napján állandó programunk a „Laposra taposlak” PET palackok lábbal történő zsugorítása zenére
  • A Madarak-fák napján többnyire az udvaron tevékenykedünk közösen az összes csoporttal.  


Mindezek a közös ünnepek, programok nagymértékben segítik a közösségi nevelést, összetartozás érzését.


Óvodánkban tehetségműhelyek is működnek a nagycsoportosokkal:
  • Művészmanók műhelye
  • Tudormanók műhelye
  • Fürge lábak mozgás  műhelye
  • Csicsergők műhelye 

Minden héten egy alkalommal találkoznak és vesznek részt a tehetséggondozásban a gyerekek. Minden műhelyben 2 óvodapedagógus tevékenykedik a gyermekekkel, 1 vezető és 1 segítőtárs.
 
A jövőben szeretnénk az egész napi óvodai életet még inkább árnyaltabbá, sokszínűbbé tenni. Célunk, hogy a csoportokban megteremtődjenek a művészeti nevelés szükséges feltételei. Legyen mindenhol szép mesesarok, zenesarok, ábrázolási tér, továbbá rendelkezésre álljanak a fontos kellékek.

Munkánkkal minden olyat szeretnénk megvalósítani, ami szép, ízléses, művészi és nem idegen az életkortól, valamint elősegíti minden gyermek megfelelő egyéni fejlődését. Arra törekszünk, hogy óvodásaink szeretetben, érzelmi biztonságban, szabad-, nyugodt légkörben, sok szép élménnyel gazdagodva élvezzék az óvodában töltött éveket.
 
Hetente egy alkalommal „Így tedd rá” népi játék, néptánc, játékos mozgásfejlesztő foglalkozáson is részt vehetnek az arra igényt tartó középsős és nagycsoportos gyerekek.